Dollom Sir William

hřebec welsh pony of cob type narozený v roce 2003

Hechaka, jak mu říkáme, je velmi charakterní kůň. Plemenný hřebec, který vyniká fantastickou mechanikou pohybu a výborně skáče (150cm prakticky z místa). Spolehlivě chodí pod sedlem i v tahu, bez potíží se účastní jízd v lotu dalších koní. Heky je kůň velmi bystrý, rozebere, prozkoumá, rozváže a sní co mu přijde „pod ruku“. Nad jiné koně vyniká obrovským charisma, kterým uchvátí nejen lidské, ale hlavně všechna dámská koňská oka.

Připouštěcí poplatek je 4000,- Kč.

Dollom Excellent

valach welsh pony narozený v roce 2000

Zrzoun je náš první, navždycky absolutně nejmilejší kůň. S ním jsme prošli nejdelší cestu, udělali nejvíc práce. Je spolehlivý pod sedlem, v tahu, s dětmi, sám, ve stádě, prostě kdekoli a jakkoli. Poslední roky se vzdělává v klasickém jezdeckém umění, což je při plochých chodech velše sekce B dost očistec, ale Zrzoun je i na tomto poli absolutní světová jednička.

Thokala Lisa

klisna welsh pony of cob type narozená v roce 2007

Lízinka je náš “mustang téměř navěky”. Vychována mámou, kterou bývalí majitelé od blízkých kontaktů s lidmi odradili, nechala si Líza v našem stádě odsouhlasit kategorii “divoký kůň”, které se stala zakládajícím a jediným členem. Dlouhá léta vyrůstala bez lidského zásahu (až na občasné úpravy kopyt), aniž bychom jí to nějak rozmlouvali, její status se nám naopak hodil při rozličném demonstrování koňské citlivosti. V průběhu času bylo ale stále jasnější, jak koňská zvědavost a snaha navazovat vztahy pomaloučku nahlodává opatrnost… dnes už se občas na Lízince svezou děti, čili je jasné, že během příštích dvaceti let bude i ona spolehlivým všestranným koněm.

Limetree Pavoucek

klisna welsh cob narozená v roce 2006

Pavouček, původně tak trochu danajský dar – nedar, výměna nechytatelné klisny welsh cob za její budoucí socializované hříbě… Každopádně, všechno se povedlo (jak taky u nás jinak) a naše milá Pavoučinka je dnes nejen docela pohodovým jezdeckým koněm, ale i mámou dvou statných synů a spanilé dcery.

Thokala Spydee

klisna welsh cob narozená v roce 2015

Spajdýna je Pavoučkovo céra. Jak vidno z rodokmenu, za taťku nemá Hekiho, ale jiného fenomenálního hřebce, welsh coba z drsných horských plání Altvatergebirge. Je milá, sošná a spanilá jako krajina otcova domova v plné síle jara. Máme ji moc rádi, na rukou bychom ji nosili.

Laurtom Hot Chick

klisna welsh pony of cob type narozená v roce 2008

Dixinka je krásná kobylka welsh pony of cob type zakoupená jako roček v zemi původu plemene, aby byla chloubou našeho chovu. Původnímu záměru poněkud brání fakt, že zatím nechce mít děti. To je ta emancipace, rovnoprávnost s muži, kariéra… Asi ještě nepřišel ten pravý, tak počkáme.

Taštego

valach welsh part-bred narozený v roce 2000

Taštego je pojmenován po zručném harpunáři z knihy Hermana Melvilla Bílá velryba. Na rozdíl od svého jmenovce je vzrůstem malý, ale na velrybu by si klidně troufl. V přátelských půtkách o přízeň klisen klidně spráská i několikanásobně větší soky, než je sám.

Don Kortéz Konrád

valach welsh part-bred narozený v roce 2002

Kortéze bychom s přihlédnutím k jeho domovu a barvě mohli nazvat pouštním plísňovým koněm. Valach WPBr, zkušený jezdecký kůň, účastník různých show, nosí, tahá, provokuje, každého odborně vyzkouší a podle výsledku nabídne vzorníček svých schopností od “nemohu, nechci, nerozumím” až po “pro vaši lásku šel bych světa kraj”.

Gar

valach welsh part-bred narozený v roce 2009

Gar je Hekiho syn. Barbarský kúň jako jeho jméno, nevysoký, mohutný, přátelský, ale nedá si foukat do polívky. Vyrostl a zmužněl na postu lesního jezdeckého koně, těší se na vážnější jezdeckou práci a seriál, který o tom natočíme.